Országos Elsősegélynyújtó Verseny területi és megyei fordulója

Szeged, 2015. május 8.

A Kossuth Lajos Általános Iskolánk Vöröskeresztes Bázisiskola. Jól működő vöröskeresztes szakkörünk legelszántabb tanulói jelentkeztek az idei 44. Országos Elsősegélynyújtó versenyre. Vöröskeresztes önkéntesünk Rácz-Komlósi Soma segítségével készültek fel Lakatos Krisztina 7.a, Csaszny Eszter 7.a, Böröcz Kata 7.a, Balogh Júlia 6.a, Hódi Gabriella 5.b osztályos tanulók. A csapat neve: SZÍVDOBBANÁS.

2015.április 23-án a területi versenyen I. helyezést értek el. Lelkesen készültek a megyei versenyre, melyet Csongrádon 2015. május 8-án tartottak. A verseny szabadtéri volt, játszótéren, víz mellett, közlekedési balesetek voltak szimulálva. Diákjaink kitartóan vették az akadályokat. A megyei versenyen IV. helyezést értek el. Jól érezték magukat a verseny alatt, újabb tapasztalatokat szereztek. Egyhangúan úgy döntöttek jövőre újra beneveznek, de addig is tovább gyakorolnak, tanulnak. Büszkék vagyunk tanítványaink sikereire.

Sandrik Ágnes
 vöröskeresztes tanárelnök