Ünnepi megemlékezés

Szeged, 2015. március 13.

A március 15-i nemzeti ünnep, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kitörésének évfordulója alkalmából iskolánk hatodik évfolyamos diákjai ünnepi műsort adtak a Tömörkény István Művelődési Házban. A narrátorok felelevenítették a történelmi eseményeket, amelyeket versek és látványos táncos, mozgásos elemek tettek dinamikussá. A szereplők piros, fehér és zöld színű ruhában élő zászlókká váltak a színpadon. Az előadást zenei betétek színesítették, mint a megzenésített Nemzeti Dal, vagy a Bánk bán című opera áriája, a Hazám, hazám.

A megemlékezés részeként koszorúkat helyeztünk el iskolánk falára kihelyezett Kossuth Lajos emléktáblájánál és az ünnepség után a Hősök terénél, a Diákönkormányzat támogatásával.

Az ünnepi műsor felkészítő tanárai: Kerekes Pálné, Keresztesné Halász Katalin, Vér Anikó

A megemlékezésen és a koszorúzáson készült képeket itt lehet megtekinteni.