Közlekedési projektnap - 2016. nyár

Szeged, 2016. június 10.

Június 10-én 8-13 óra között iskolánk ismét megrendezte a közlekedési napot. 7 helyszínen folytak az előadások, bemutatók, ahol tanulóink hasznos ismereteket szerezhettek a közlekedés biztonságáról, bűnmegelőzésről, a szabadidő hasznos eltöltéséről, KRESZ teszt kitöltésével ellenőrizhették le tudásukat illetve elsősegély nyújtási alapismeretekben részesültek. Statisztikai adatok alapján mondhatjuk, hogy a nyári szünet beköszöntével egyre több tanuló közlekedik kerékpárral és ebben az időszakban sajnos ugrásszerűen megnövekszik a gyerekbalesetek száma. A közlekedési nappal is azt szolgáltuk, hogy figyeljenek tanulóink arra, hogyan közlekednek.

A kerékpáros közlekedési verseny helyezettjei:
  I. helyezett: Molnár Marcell
 II. helyezett: Bartucz Kira
III. helyezett: Vincze Diána

A kerékpáros ügyességi verseny különdíjazottjai: Szőri Virág, Végh Ábel, Borbély Barnabás.

Az előadásokat helyi illetve külsős előadók tartották, itt szeretnénk köszönetet mondani az iskola vöröskeresztes csoportjának Sandrik Ágnes tanárnő vezetésével, Tallér Szandra rendőr törzsőrmesternek, Bánfi Norman - Bűnmegelőzési előadónak, Virágné Nagy Angelika - rendőr őnagynak, a Szegedi Rendőrkapitányság közlekedési osztályvezetőjének és Mucsiné Szabolcski Ágnes rendőr századosnak, Prislinger Árpád rendőr főtörzsőrmesternek,az Újszegedi, Szőregi Polgárőr Egyesületnek, Vakok és Gyengénlátók Csongrád Megyei Egyesületének, akik segítettek megszervezni és lebonyolítani ezt a jól sikerült napot.

Diákjaink nagy lelkesedéssel fogadták ezt a napot, és közösen várjuk a következő tanévben a közlekedési napot.

Dér Zoltán
Közlekedési projektnap szervező

A projektnapon készült képeket itt lehet megtekinteni.