Közlekedési nap 2017. tavasz

Szeged, 2017. március 22.

Március 22-én 10-13.30 óra között iskolánk ismét megrendezte a közlekedési napot. 4 helyszínen folytak az előadások, ahol tanulóink hasznos ismereteket szerezhettek a közlekedés biztonságáról, bűnmegelőzésről, a szabadidő hasznos eltöltéséről,a biztonságos internet használatról illetve elsősegély nyújtási alapismeretekben részesültek. Statisztikai adatok alapján mondhatjuk, hogy a tavasz beköszöntével egyre több tanuló közlekedik kerékpárral és ebben az időszakban sajnos ugrásszerűen megnövekszik a gyerekbalesetek száma. A közlekedési nappal is azt szolgáltuk, hogy figyeljenek tanulóink arra, hogyan közlekednek.

Az előadásokat helyi illetve külsős előadók tartották, itt szeretnénk köszönetet mondani az iskola vöröskeresztes csoportjának Sandrik Ágnes tanárnő vezetésével,Kertész Ibolya védőnőnek,Csala-Pellek Borbála c.r. őrnagy asszonynak, Komjáti János alezredes úrnak,Tallér Szandra törzsőrmester nőnek Virágné Nagy Angelika - rendőr őnagynak asszonynak, a Szegedi Rendőrkapitányság közlekedési osztályvezetőjének és Mucsiné Szabolcski Ágnes rendőr százados asszonynak, akik segítettek megszervezni és lebonyolítani ezt a jól sikerült napot.

Tanulóink nagy lelkesedéssel fogadták ezt a napot és közösen várjuk a következő közlekedési napot júniusban.

Dér Zoltán
Közlekedési projektnap szervező

A projektnapon készült képeket itt lehet megtekinteni.