A 2. a osztályos tanulók élményei a szőregi könyvtárban

Szeged, 2018. október 17.

A napközis tevékenységünket sikerült úgy alakítani, hogy ebben a tanévben is minden pénteken a 2.a osztályos tanulókkal ellátogatok a szőregi Művelődési Házba a könyvtárba.

Nagyon szeretünk böngészni a szebbnél szebb mesekönyvek között, de a természetismeretű tartalmakat is szívesen lapozgatjuk. Szabina néni szeretettel vár bennünket és időnként meglep egy-egy könyvtári foglalkozással is.

Volt már papírszínház, diavetítés Mátyás királyról. A legutóbbi alkalommal Vig Balázs mutatta be a könyvét: Három bajusz gazdát keres.

Ez alkalommal az egész másodikos évfolyam jelen volt. Nagy élmény volt a gyerekeknek az interaktív könyvbemutató. Köszönjük a szervezőknek a lehetőséget, hogy részesei lehetünk a könyvtár programjaiban és segítségünkre vannak a gyermekek olvasóvá nevelésében.

Sandrik Ágnes
napközis tanító