Mozdulj a klímáért 2018-ban!

Szeged, 2018. október 17.

A SZTEJKI Kossuth Lajos Általános Iskola minden tanulója és pedagógusa csatlakozott a "Mozdulj a klímáért 2018-ban!" kezdeményezéshez. Az idei évben hosszabb időszakot ölel fel az akció így többször beszéltünk fenntarthatóságról, a 17 globális célról, ami lényegesen befolyásolja jövőnket.

Nagyon fontos lenne, ha gyermekeink megtanulnák, hogyan tudnak ők is jót tenni a környe- zetükért. 2030 hamar itt lesz, addigra számos tennivaló van és mindannyiunkon múlik milyen lesz utána. Az akció héten több feladat közül lehetett választani. Klímás terméskép készítése, saláta készítése, húsmentes napot tartani, szelfi készítése egy mosolygós helyi almával.

A feladatokat egyénileg és kiscsoportban is lehetett teljesíteni. Az iskolai közösségi feladat- nak az óriás alma megformázását vállaltuk. Szorgalmasan gyűjtöttük a zöld mérföldeket, mindezek révén pedig aktívan hozzájárultunk az éghajlat védelméhez.

Sandrik Ágnes
szervező pedagógus