Őszi Vándor túra

Szeged, 2018. november 16.

Az Ökocsoport tagjaival megbeszéltük, hogy egy őszi és egy tavaszi gyalogtúrát szervezünk diákjaink számára. Célunk, hogy ismerjék meg szűk környezetüket, szeressék otthonukat a múltra visszatekintve. Az őszi túra alatt Szőreg nevezetességeit kutattuk fel az iskolánk környezetében. Több mint száz gyermek tette meg a körutat. Szerencsénkre az időjárás is kedvezett szép napos időnk volt.

A túránk neve: "Gyere velem vándorútra!"

Útvonal:
- Trianoni emlékhely
- Monti Sándor emlékhely
- Szerb templom
- Árpád-kori templom rom
- Hősök tere
- Katolikus templom
- Szentháromság szobor
- Alexandriai Szent Katalin
- Földesi Tibor emlékhely
- Békás fiú szökőkút

Örültem, hogy ilyen sok kisdiák és tanítójuk csatlakozott a túrához. Köszönöm a kísérő pedagógusok segítségét: Konkolyné Bárkányi Ibolyának, Kálmánné Fodor Zsuzsannának, Bányainé Seprenyi Gabriellának és Varró Annának.

Tavaszra a Szőregi Vadászház mögötti erdőben teszünk egy tanulmányi sétát, több kisebb csapattal. Terveink szerint térkép segítségével megjelölt helyeket kell majd felkutatniuk a túrázóknak ahol játékos feladatok várják őket.

Sandrik Ágnes
túravezető pedagógus