A Világ Legnagyobb Tanórája

Szeged, 2018. szeptember 21.

A Világ Legnagyobb Tanórája az első világszintű oktatási projekt, melyen keresztül minden gyermek megismerheti a fenntartható fejlődést szolgáló Globális Célokat.

Az ENSZ 2015. szeptemberében indította útjára a "Project Everyone" kampányát, amelyben a Világ Legnagyobb Tanórája keretében a 17 újonnan megfogalmazott Globális Célját szeretné megismertetni a gyerekekkel. A kezdeményezés hatására világszerte számos ország - köztük Magyarország is - csatlakozott ehhez a nemzetközi projekthez. A szervezők a Világ Legnagyobb Tanórájának lebonyolítását korosztályhoz igazítható óraterv-vázlatokkal, animációs filmmel/képregénnyel segítik. Az immár negyedik alkalommal megrendezésre kerülő témahét fő célja, hogy 2018. szeptember utolsó hetében minél több általános és középiskola csatlakozzon a kezdeményezéshez, és a pedagógusok normál tanítás keretei között tartsák meg a tanórát.

Iskolánk is csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez.

A program weboldala ide kattintva érhető el.

Az esemény plakátja.

Vasiljev Márta