Kutatók éjszakája

Szeged, 2019. szeptember 27.

Iskolánk tanulói évek óta részt vesznek a Kutatók éjszakája szegedi rendezvényein.

Az idén rekordlétszámmal, 35 hetedik és nyolcadikos, valamint 6 "öregdiákunkkal" látogattunk el a programokra.

Első állomásunk a SZTE ETSZK Ápolási tanszéke volt, ahol sok más között vércsoport-megha- tározás, babaápolási tanácsok, öregség-szimulátor és Élő Könyvtár várta a gyerekeket.

Ezután átsétáltunk a SZTE JGYPK Általános és Környezetfizikai Tanszékére. A Dermesztő titkok termében azt vizsgáltuk, hogyan változnak az anyagok tulajdonságai nagy hidegben.
"Ifjú kémikusaink" pedig betekintést nyerhettek a vegyszerek sokszínű világába.

Végül a SZTE TTIK Bolyai Intézetében több száz ördöglakatot nézhettünk-, próbálhattunk ki.

Nagy öröm számunkra, hogy évről évre ilyen sok tudományra éhes tanítványunkat segíthetünk abban, hogy eljussanak erre a nagyszabású rendezvényre.

Kamarásné Elek Cecília, Kálmánné Fodor Zsuzsanna
kísérő pedagógusok