Szüreti délután

Szeged, 2019. október 7.

Iskolánkban október 7-én délután rendeztük az ősz egyik jellegzetes programját, a szüreti mulatságot.

Gyönyörű, napsütéses őszi idő volt. Rendhagyó módon idén elmaradt a szőlőpréselés, de helyette nagyon sok játék, zene és tánc várta a gyerekeket.

Az udvart közel 200 gyerek vette birtokába. Sandrik Ági néni vezénylésével őszi dalokkal nyitották meg a gyerekek a programot. Ezután elárasztották a különböző helyszíneket a diákok. Ki papírcsíkokból ragasztott szőlőfürtöt, ki malomjátékkal ütötte el az időt. Hatalmas sor állt a célbadobónál, ahol vicces tökfejek szájába kellet a kis labdákat betalálni.

A hangulatot Jazimiczky Éva tetőzte dalaival és csábított rengeteg kispajtást táncra.

Mindeközben egy kiállítást is megtekinthettek a gyerekek, mely betekintést nyújtott hogyan is zajlott a szüret nagyapáink korában, amikor a gyerekek még szorgosan segítettek szüleiknek.

Áchim Mónika
szervező tanító