Óvodás kora óta kínába készül Lili

Szeged, 2021. márc. 12., Szerző: Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet

Óvodásként szeretett bele a kínai kultúrába Szentesi-Tóth Lili, már akkor eldöntötte, egyszer eljut oda. Negyedik éve tanulja a nyelvet, három nyelvvizsgát már letett és immár arra készül tudatosan, hogy a távoli országban fog élni és dolgozni.

A Délmagyarország című napilap készített interjút iskolánk tanulójával. Büszkék vagyunk Rád!

Teljes cikk

Heti közélet

Szeged, 2021. febr. 24., Szerző: Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet

A Konfuciusz Teaház februári vendége Kecse-Nagyné Bánszki Zsuzsanna, a Kossuth Lajos Általános Iskola igazgatója volt, akivel Mohr Richárd, az SZTE Konfuciusz Intézet magyar igazgatója beszélgetett a kínai nyelvoktatásról.

Az eseményt online közvetítették.

Közéleti riport

Pandatanoda - kínai nyelvoktatás a Kossuth Lajos Általános Iskolában

Szeged, 2021. febr. 24., Szerző: Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet

A Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet a Szegedi Közéleti Kávéházzal közös szervezésben ONLINE Konfuciusz Teaházat szervezett, melynek február 23-ai vendége Kecse-Nagyné Bánszki Zsuzsanna, iskolánk igazgatója volt, akivel Mohr Richárd, az SZTE Konfuciusz Intézet magyar igazgatója beszélgetett többek között az intézményünkben folyó kínai nyelvoktatásról.

A teljes riport az alábbi linken tekinthető meg.

Online riport