oklevél

KOSSUTH LAJOS ÁLTALÁNOS ISKOLA

részére

a Nemzeti Erőforrás Minisztérium és a Vidékfejlesztési Minisztérium

2013-ban (immár másodjára) az ÖKOISKOLA címet adományozta.

A következő linkekre kattintva megtekinthető a beadott pályázat anyaga:

Pályázati adatlap, Szándéknyilatkozat, Önértékelési táblázat, Bemutatkozás

Fenntarthatóság

A beszámolóra kattintva megtekinthető a 2015-2016-os tanévi beszámoló.

Ide kattintva megtekinthető a 2015-2016-os tanévre szóló Ökoiskolai munkaterv.

A beszámolóra kattintva megtekinthető a 2014-2015-ös tanévi beszámoló.

Ide kattintva megtekinthető a 2014-2015-ös tanévre szóló Ökoiskolai munkaterv.

A beszámolóra kattintva megtekinthető a 2013-2014-es tanévi beszámoló.

Ide kattintva megtekinthető a 2013-2014-es tanévre szóló Ökoiskolai munkaterv.

A beszámolóra kattintva megtekinthető a 2012-2013-as tanévi beszámoló.

Ide kattintva megtekinthető a 2012-2013-as tanévre szóló Ökoiskolai munkaterv.

A beszámolóra kattintva megtekinthető a 2011-2012-es tanévi beszámoló.

Ide kattintva megtekinthető a 2011-2012-es tanévre szóló Ökoiskolai munkaterv.

A beszámolóra kattintva megtekinthető a 2010-2011-es tanévi beszámoló.

Ide kattintva megtekinthető a 2010-2011-es tanévre szóló Ökoiskolai munkaterv.

Környezetbarát tisztítás

Az alább felsorolt könyvben és linkeken a környezetbarát mosáshoz, takarításhoz találsz recepteket. Próbálj ki néhány ötletet, ha beválik, és alkalmazd! Így sokat spórolhatsz, és hozzájárulsz a környezetterhelés csökkentéséhez a fenntarthatósághoz.

Könczey Réka-S. Nagy Andrea: Zöldköznapi kalauz

Ökotisztítás

Környezetbarát témájú oldalak

Környezetbarát takarítás a konyhában

Vegyszermentes háztartás

"Hulladékból hasznosat!"

A Kossuth Lajos Iskola, tanulói és szüleik részére "Hulladékból hasznosat" címmel pályázatot hirdet. A részletekről bővebben itt olvashatnak.

A pályázatra beérkezett alkotásokról készült fotók és az eredményhirdetésen készült képeket itt lehet megtekinteni.

Öko-Zöld-Szempont

2012. április 13-án Öko-Zöld-Szem-Pont vetélkedőt rendeztünk a Kossuth Lajos Iskolában. A rendezvényen 16 csapat vett részt, egyenként 10 fővel, melyre összesen 12 iskola 160 diákja jelentkezett.

A versenyen regisztráló csapatokat Kecse-Nagyné Bánszki Zsuzsanna igazgató nő köszöntötte, majd Rácz Péter a Zöld-Szempont projekt vezetője beszélt a versenyről és a fenntartható fejlődés fontosságáról.

A rendezvényt két helyszínen bonyolítottuk le. Az aulában kapott helyet az öko-vetélkedő, mely 8 állomásból állt. A csapatoknak az ügyességi feladatokon kívül a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos kérdésekre is válaszolni kellett. Játékosan elsajátíthatták, hogy egy átlagos bolt polcairól milyen termékeket választanának, ha tudatos vásárlókká szeretnének válni. Ezen kívül kipróbálhatták a szelektív hulladékgyűjtés mikéntjét is.

Az iskola udvarán felállított ugrálóvárban és trambulinon vezethették le a felgyülemlett energiájukat. A kézműves sarokban több, hasznos tárgyat is készíthettek a diákok.
Az uzsonna elfogyasztása után, mely idő alatt a diákok szusszanhattak egy kicsit, folytatódott a verseny.

A vetélkedőről, mely 13 órakor kezdődött és 17 órakor az eredményhirdetéssel ért véget, minden diák ajándékkal térhetett haza. Az első három helyezett pedig külön ajándékokat is kapott a támogatóktól.

Ezen a napon nem csak sok új hasznos információval lettünk gazdagabbak, hanem egy kellemes délutánt töltöttünk el együtt. A verseny végére a gyerekek kissé fáradt, de csillogó szeme is erről árulkodott.

A rendezvényen készült fotókat itt lehet megtekinteni.